czternaście

Mieszkam w takim miejscu, że w którą stronę nie wybiegnę, mam do przebiegnięcia minimum osiemset metrów nim dotrę do miękkich, leśnych ścieżek. To niewiele, ale i tak ten krótki odcinek jest najmniej fajnym etapem większości moich biegów. Wspominam o tym, ponieważ to właśnie asfalt wywołał pierwsze, mocno nieprzyjemne wrażenie związane z nowymi butami Altra King MT.
4
1Słysząc ich stukot czułem się jak w płaskich, drewnianych chodakach i nie było to nic fajnego. Przyzwyczajony do miękkich Hoka One One nie potrafiłem się w czymś tak diametralnie odmiennym odnaleźć. 2Las niewiele zmienił. Było wprawdzie trochę ciszej, ale nadal wydawało mi się, że plaskam stopami w ziemię jak ktoś, kto się pomylił w ocenie wysokości krawężnika z którego schodzi. Kończąc pierwsze 10 km w tym obuwiu byłem prawie pewien, że właśnie wyrzuciłem w błoto blisko 350 zł. Za drugim jednak razem, bodajże dwa dni później, było już lepiej. Nie wiem, może przestałem się tak bardzo koncentrować na nowych butach, a może po prostu zacząłem się przyzwyczajać. Dziś pobiegłem w Altra King MT trzeci raz i te czternaście kilometrów sprawiły, że już nie myślę o powrocie do czegoś miększego, z niezerowym dropem i amortyzacją. Buty w ogóle nie zaprzątały mi głowy. Biegłem po twardym, miękkim, kamieniach, błocie i było mi dobrze. Nic nie bolało ani nie drażniło. Wiem wprawdzie, że te niespełna 40 km to jeszcze za mało, by wystawiać Altrze laurkę, jednak po pierwszych mocno negatywnych odczuciach znów jestem dobrej myśli. Ciekawe, jak będzie dalej.
3

Informacje przemsa
bieganie jest czynnością zbyt intymną, by zakłócać ją czyimś towarzystwem lub rywalizowaniem *** restless, irritable and discontented *** bóg, bliscy, bieganie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: